Ubezpieczenia bagażu: czy warto kupić?

Stajemy się coraz bardziej świadomymi turystami i wyjeżdżając na wakacje za granicę decydujemy się kupić polisę turystyczną, która obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenie kosztów leczenia , czasem także dodatkowo ubezpieczenie NNW. Ale w ramach polisy turystycznej warto dodać jeszcze jedną opcję: ubezpieczenie bagażu.

Co otrzymamy w ramach polisy?

Ubezpieczenia bagażu to opcja, na którą warto zdecydować się przed wyjazdem na wakacje nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Nad koniecznością wykupienia tego ubezpieczenia szczególnie powinny zastanowić się osoby, które zabierają na wakacje cenne rzeczy. Możemy ubezpieczyć sprzęt fotograficzny, laptop, sprzęt narciarski (polisa może objąć tylko narty, ale również wyposażenie takie jak wiązania i kijki), sprzęt do nurkowania. Bagaż można ubezpieczyć nie tylko na wypadek kradzieży czy uszkodzenia, ale również na wypadek jego opóźnienia lub zagubienia. Ta opcja ubezpieczenia może okazać się bardzo przydatna, gdy planujemy podróż samolotem. Więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-bagazu/

Wyłączenie odpowiedzialności

Zanim podpiszemy umowę z zakładem ubezpieczeń na ubezpieczenie bagażu powinniśmy bardzo uważnie przeczytać umowę, a szczególnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W tym punkcie umowy towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo dokładnie opisują warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać odszkodowanie z polisy. Gdy nawet jeden z nich nie zostanie przez nas spełniony, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania. Ubezpieczając bagaż na wypadek kradzieży pamiętajmy, że wśród wyłączeń znajdują się wszystkie sytuacje, w których bagaż został skradziony, gdyż pozostawiliśmy go bez opieki.

Jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

Od wybranej sumy ubezpieczenia zależy, jak wysokie odszkodowanie wypłaci nam zakład ubezpieczeń. Do wyboru mamy polisę na wartość odtworzeniową lub rzeczywistą. Rozwiązanie pierwsze jest bardziej korzystne – ubezpieczyciel wypłaca bowiem w tym przypadku odszkodowanie w wysokości, która pozwoli nam odkupić skradziony przedmiot za pieniądze w całości pochodzące z polisy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.